5 Tips om veilig de weg op te gaan in de winter
Werknemers 28 Feb 2024 door Agnieszka Zakrzewska

Huur jij een auto via Techvisie? Dan zijn deze 5 tips handig voor jou. In de winter is het namelijk extra belangrijk om goed voorbereid de weg op te gaan. Controleer jouw Techvisie-auto aan de hand van de volgende tips. Is er iets niet goed? Neem dan contact op met jouw accountmanager, want we vinden het belangrijk dat jij veilig de weg op gaat.

Tip 1: Meet het bandenprofiel

Een van de belangrijkste onderdelen van je banden: het bandenprofiel. In de winter kan het wel eens veel regenen of vriezen en dan zijn de wegen nat en/of glad. Het is dan erg belangrijk dat je van te voren goed controleert of er genoeg profiel op je banden zit.

Het bandenprofiel controleer je eenvoudig met de munt-methode. Zodra het gouden randje van de euromunt niet meer zichtbaar is zoals op de foto, dan zijn je banden in orde. Maar wanneer het gouden randje van de munt zichtbaar is wordt het afgeraden om bij koude temperaturen en met nat weer de weg op te gaan! Neem dan direct contact op met jouw accountmanager dat je nieuwe banden nodig hebt.

Tip 2: Controleer de bandenspanning

Het is belangrijk dat je voordat je de weg op gaat ervoor zorgt dat je bandenspanning goed is, want een te lage bandenspanning kan je remweg tot wel 8 meter langer maken. Check dus of je de juiste bandenspanning hebt. Bij de meeste auto’s zou dit tussen de 2,3 en 2,6 bar zijn. Op de website vindbandenpomp.nl vind je betrouwbare bandenpompen bij jou in de buurt en kun je zien of het gebruik wel of niet gratis is. Hulp nodig? Neem contact op met jouw accountmanager.

Tip 3: Controleer de verlichting

Zorg ervoor dat je voor de andere weggebruikers goed zichtbaar bent. Het is overdag en s ’avonds van belang dat je verlichting goed werkt, zodat jij zelf voldoende zicht hebt op de weg en de andere bestuurders op de weg jou goed kunnen zien. Is jouw verlichting stuk? Neem dan contact op met jouw accountmanager.

Tip 4: Zorg voor schone autoramen

Het is belangrijk om de autoramen en verlichting goed schoon te maken voordat je de weg opgaat. Zowel je voorruit als achterruit, maar ook de zijspiegels en zijramen mogen het zicht niet belemmeren. Haal ijs, condens en sneeuw weg. Heeft het gesneeuwd? Haal dan ook de sneeuw op de lampen weg. De boetes voor het rijden met onvoldoende zicht variëren tussen de € 240,- en € 380,-. Wil je een ijskrabber van Techvisie? Neem contact op met jouw accountmanager.

Tip 5: Houd voldoende afstand

Het koude en natte weer kan zorgen voor een langere remweg dan dat je normaal gewend bent. Het is belangrijk dat je daar rekening mee houdt. Het is verstandig om tot wel 2x zoveel ruimte als normaal tussen jezelf en jouw voorganger te laten.

We vinden het belangrijk dat jij veilig de weg op gaat. Twijfel je of wil je wat bespreken? Neem dan contact op met jouw accountmanager. We helpen je graag verder!

job-image
Full time Tijdelijk Hulst

Hey Loodgieter! Woon jij in Hulst of omgeving en ben jij op zoek naar wat nieuws? Let dan even op! Wij zijn op zoek naar een nieuwe collega loodgieter. En wij missen jou nog! Ben jij bekend met het vak en heb jij interes... Lees verder

job-image
Full time Tijdelijk Deventer 500 - 650

Ben jij een ervaren schilder en zoek je werk in de regio Deventer? Werk je graag zelfstandig, ben je vaardig in je vak en spreek je Engels, Nederlands of Duits? Dan zijn wij op zoek naar jou! Er is ook ruimte voor ZZP'er... Lees verder

job-image
Full time Tijdelijk Almere 2.000 - 25.000

Hey Productiemedewerker! Woon jij in Almere of omgeving en ben jij toe aan een nieuwe uitdaging? Wij zijn op zoek naar productiemedewerkers voor in de vleesindustrie. Momenteel missen wij jou nog in ons team! Heb jij erv... Lees verder

job-image
Full time Tijdelijk Zwanenburg 500 - 700

Wij zijn op zoek een ervaren graafmachine machinist om ons team te versterken in de regio's Amsterdam en Overijssel. Als graafmachine machinist speel je een cruciale rol in onze bouwprojecten. Ben jij de vakman die wij z... Lees verder

job-image
Full time Tijdelijk Kampen 500 - 750

Wij zijn op zoek naar een ervaren en gedreven zinkwerker om ons team te versterken in de regio Kampen. Heb jij passie voor ambachtelijk werk en ben je bedreven in het bewerken van zink? Dan zijn wij op zoek naar jou! Fun... Lees verder

job-image
Tijdelijk Urk 3.000 - 4.500

Hey allround monteur jachtbouw! Woon jij op Urk of omgeving en ben jij toe aan een nieuwe uitdaging? Wij zijn op zoek naar een allround monteur jachtbouw bij een luxe jachtwerf. Momenteel missen wij jou nog in ons team! ... Lees verder

job-image
Full time Vast Leiden 3.500 - 4.500

Hey werkvoorbereider! Woon jij in de omgeving van Leiden en ben jij klaar voor een nieuwe uitdaging? In ons team missen we jouw expertise als werkvoorbereider jachtbouw! Heb jij ervaring in de jachtbouw of scheepsbouw en... Lees verder

Nieuw
job-image
Full time Vast Leiden 4.000 - 4.900

Hey service coördinator yacht equipment! Woon jij in de buurt van Leiden en ben je op zoek naar een nieuwe uitdaging? Let dan goed op! Wij missen nog een enthousiaste service coördinator yacht equipment in ons team voor ... Lees verder

Nieuw
job-image
Full time Tijdelijk Almere 2.000 - 2.500

Hey Productiemedewerker! Woon jij in Almere of omgeving en ben jij toe aan een nieuwe uitdaging? Wij zijn op zoek naar productiemedewerkers voor in de vleesindustrie. Momenteel missen wij jou nog in ons team! Heb jij erv... Lees verder

Wij maken op deze website gebruik van cookies om het gebruik van deze website en daarbuiten te vergemakkelijken, de prestaties en gebruikerservaring te verbeteren en de relevantie van het aanbod te verhogen. Klik op akkoord om aan te geven dat je instemt met ons privacy statement.